Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Katedra Prawa Ustrojowego Porównawczego została założona w 2001 r. przez Profesora dra hab. Mariana Grzybowskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w latach 2001-2010. W naszej Katedrze prowadzone są zaawansowane badania w zakresie porównawczego, a także polskiego prawa konstytucyjnego. W ofercie dydaktycznej Katedry znajduje się kilkanaście obligatoryjnych i fakultatywnych kursów dla studentów Wydziału Prawa i Administracji.

Historia naszej Katedry

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją dr Elżbiety Gudowskiej-Natanek oraz dr. hab. Grzegorza Kucy, prof. UJ Prawo ochrony danych osobowych i prawo do informacji publicznej. Zarys wykładu.

Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji dr Elżbiety Gudowskiej-Natanek oraz dr hab. Grzegorza Kucy, prof. UJ zatytułowanej Prawo ochrony danych osobowych i prawo do informacji publicznej. Zarys wykładu.  

W opracowaniu syntetycznie i przystępnie objaśniono m.in.:
🔹 podstawy prawne przetwarzania danych, 
🔹 obowiązki administratorów, 
🔹 prawa osób, których dane są przetwarzane, 
🔹 zasady przechowywania i usuwania danych,
🔹 terminy i formy udostępniania informacji publicznych,
🔹 podstawy odmowy udostępnienia informacji.

Omawiane zagadnienia uzupełnione zostały wskazówkami praktycznymi, kazusami, wzorami pism oraz schematami.

Książka wskazuje m.in., jak prawidłowo przetwarzać dane osobowe, aby uniknąć negatywnych konsekwencji. Czytelnicy będą mogli ponadto zrozumieć swoje uprawnienia w kontekście przetwarzania ich danych osobowych oraz nauczyć się, jak korzystać z prawa do informacji publicznej. Publikacja zainteresuje studentów, będzie przydatna także prawnikom (adwokatom, radcom prawnym, sędziom), jak również inspektorom ochrony danych, koordynatorom ochrony danych osobowych i pracownikom samorządowym.

Data opublikowania: 22.01.2024
Osoba publikująca: Grzegorz Kuca