Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Katedra Prawa Ustrojowego Porównawczego została założona w 2001 r. przez Profesora dra hab. Mariana Grzybowskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w latach 2001-2010. W naszej Katedrze prowadzone są zaawansowane badania w zakresie porównawczego, a także polskiego prawa konstytucyjnego. W ofercie dydaktycznej Katedry znajduje się kilkanaście obligatoryjnych i fakultatywnych kursów dla studentów Wydziału Prawa i Administracji.

Historia naszej Katedry

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji pod red. Piotra Mikulego pt. Current Challenges in Court Administration

Książka omawia zagadnienia związane z administracją sądownictwem w wybranych państwach europejskich oraz zawiera opracowanie będące próbą poszukiwania optymalnego modelu w tym względzie. Monografia stanowi rezultat wieloletniej współpracy naukowej prof. Mikulego z kilkoma ośrodkami naukowymi za granicą. Autorami rozdziałów są znani naukowcy z takich ośrodków jak Uniwersytet Paris-Dauphine, Uniwersytet w Pisie, Uniwersytet w Lucernie, Uniwersytet w Ołomuńcu oraz Uniwersytet w Budapeszcie. Kilka rozdziałów w książce oparto o cząstkowe wyniki badań prowadzonych w ramach projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki nr 2016/21/B/HS5/00445. Książkę wydało międzynarodowe wydawnictwo Eleven International Publishing z siedzibą w Hadze, specjalizujące się w opracowaniach z zakresu nauk prawnych.

Książkę można m. in. zamówić na witrynie intrenetowej wydawnictwa: https://www.elevenpub.com/law/catalogus/current-challenges-in-court-administration-1-2017#

 

 

Data opublikowania: 29.08.2017
Osoba publikująca: Piotr Mikuli